تاریخ : یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ 17 ذو الحجة 1445 Sunday, 23 June , 2024
10
معاون عمرانی استاندار:

اربعین امسال بصورت کاروانی و از مبدا ساماندهی می شوند/شرط تردد زوار زدن هر دو دوز واکسن است

  • کد خبر : 1830
  • ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۶
اربعین امسال بصورت کاروانی و از مبدا ساماندهی می شوند/شرط تردد زوار زدن هر دو دوز واکسن است
معاون عمرانی استاندار ایلام با اشاره به اینکه اربعین امسال بصورت کاروانی و از مبدا ساماندهی می شوند،گفت:شرط تردد زوار زدن هر دو دوز واکسن است و ایمنی راهها و حفظ سلامت مردم دغدغه اساسی مسئولان در ایلام است.

به گزارش پایگاه خبری طلوع ایلام،« مهندس احمد کرمی» در نشست شورای راهبردی تصادفات استان اظهار داشت: دغدغه اصلی ما این است که در کنار خدماتی که به زوار، مسافرین و گردشگران ارائه می شود، ایمنی راهها و حفظ سلامت مردم برای ما اهمیت بیشتری دارد.
وی با بیان اینکه هر حادثه و اتفاقی که می‌افتد در کنار خسارات جانی و مالی، تبعات اجتماعی را نیز در پی دارد، گفت: هر اقدامی که بتواند منجر به کم کردن تبعات اجتماعی و کاهش خسارات مالی و جانی تصادفات شود مورد تاکید است.
معاون عمرانی استاندار با اشاره به اینکه دستگاههای متولی با همکاری و همراهی نسبت به رفع نقاط حادثه خیز مهم و اساسی اقدام نمایند، گفت: در بررسی و برنامه ریزی تصادفات و رفع نقاط حادثه خیز در استان در ایام اربعین باید همواره دو سناریو کوتاه مدت و بلند مدت برای آماده سازی مسیرها طراحی شود، تا وقفه ای در ارایه خدمات پیش نیاید.
وی با اشاره به جانمایی موکب ها در ایام اربعین خواستار برنامه ریزی و دقت در جانمایی ها شد به گونه ای که هم ملاحظات ترافیکی و هم ملاحظات زیرساختی و نوع دسترسی ها را در نظر گرفت، لطوریکه شاهد تراکم در یک موکب و خالی شدن موکب دیگر نباشیم.
مهندس احمد کرمی با تاکید بر همراهی و همکاری شهرداران در رفع گره های ترافیکی و روان سازی گفت: یکی از معیارهای ارزیابی شهرداران میزان همکاری آنها با دستگاههای متولی در امر ترافیک شهری خواهد بود و با کسانی که کم کارز کنند و یا بی توجه باشند برخورد می شود.
وی با تاکید بر ایجاد راه اضطراری خاکی در مناطقی که در معرض خطر رانش قرار دارد خواستار رفع نقاط حادثه خیز در جاده های استان شد.
معاون عمرانی استاندار با تاکید بر بهره برداری از پل های ۵۵ و بخصوص ۵۶ قرارگاه خواستار ایمن سازی و اجرای لاین دوم و نیز تامین روشنایی و لاینینگ تونل های مسیر اربعین به هر متراژی شد.
مهندس کرمی با بیان اینکه اربعین امسال متفاوت تر از سالهای قبل برگزار می شود، گفت: بر اساس تصمیمات انجام گرفته زوار اربعین به صورت کاروانی از مبدا ساماندهی و از مرزهای کشور به ویژه مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات سفر می کنند.
وی افزود: افرادی که هر دو دز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند می توانند در این کاروان ها حضور یابند.

لینک کوتاه : https://tolouilam.ir/?p=1830

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0