تاریخ : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 12 ذو القعدة 1445 Sunday, 19 May , 2024
5

افتتاح نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی مددکاری کشور در ایلام

  • کد خبر : 872
  • ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۳
افتتاح نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی مددکاری کشور در ایلام
نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی مددکاری کشور در ایلام افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع ایلام ؛نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی مددکاری استان که نخستین مرکز تخصصی مددکاری کشور هم هست امروز با حضور مدیرکل پذیرش و مددکاری کمیته امداد امام خمینی«ره» کشور و مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در شهر ایلام راه اندازی و آغاز بکار کرد.
قنبر موسی نژاد مدیرکل امداد استان ایلام در آیین آغاز بکار این مرکز گفت: تا کنون ۶۵ مرکز نیکوکاری با هدف مشارکت بیشتر و بهینه تر مردم نوع دوست استان در دستگیری از نیازمندان در استان ایلام راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه مردمی شدن خدمات کمیته امداد و محله محور شدن خدمات امداد یکی از اهداف مهم راه اندازی مراکز نیکوکاری است گفت:هم اکنون برای هر ۱۰ هزار نفر در این استان یک مرکز نیکوکاری وجود دارد.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام تصریح کرد: ما در استان ایلام سال گذشته برای نخستین بار راه اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی را آغاز کردیم و تاکنون چند مرکز نیکوکاری به صورت تخصصی در این استان راه اندازی شده اند.
موسی نژاد با عنوان اینکه فراهم نمودن ظرفیت ارائه خدمت بیشتر و بهینه تر و استفاده از ظرفیت خیرین از دیگر اهداف راه اندازی مراکز نیکوکاری است گفت: ارائه خدمات مددکاری رایگان با مشارکت مددکاران نیکوکار برای نخستین بار است که در استان ایلام صورت می گیرد.
مدیرکل پذیرش و مددکاری کمیته امداد کشور نیز در این آیین گفت: با اینکه در سالهای اخیر چند مرکز تخصصی نیکوکاری در استانهای دیگر کشور راه اندازی شده است اما راه اندازی یک مرکز نیکوکاری تخصصی مددکاری در ایلام برای نخستین بار است در سطح کشور صورت می گیرد
علی اکبری افزود: پیشگیری از آسیب های اجتماعی در بین جامعه مددجو و نیازمند و کمک به توانمندسازی خانواده ها می تواند از مهم ترین عملکردها و فعالیت این مرکز باشد.
شایسته ذکر است مدیرکل پذیرش و مددکاری کمیته امداد کشور در ادامه سفر خود به استان ایلام ضمن بازدید از یک مرکز نیکوکاری دیگر،به همراه مدیرکل امداد استان ایلام از منازل چند خانواده مددجو بازدید و ضمن تفقد از آنان در خصوص رفع مشکلات آنان تصمیم گیری لازم به عمل آمد.

لینک کوتاه : https://tolouilam.ir/?p=872

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0