تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
173
استاندار ایلام:

افتتاح و کلنگ زنی ۱۸ طرح و پروژه در سفر رییس جمهور/ تصفیه خانه ایوان افتتاح می شود

  • کد خبر : 3215
  • ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۱
افتتاح و کلنگ زنی ۱۸ طرح و پروژه در سفر رییس جمهور/ تصفیه خانه ایوان افتتاح می شود
استاندار ایلام گفت:در سفر رییس جمهور به استان ۱۷ پروژه افتتاح و ۱ پروژه کلنگ زنی می‌شود که اعتبار طرح های افتتاحی و کلنگ‌زنی سفر رییس جمهور به استان، بیش از ۵۷۵ میلیارد‌تومان است.

به گزارش پایگاه خبری طلوع ایلام، «حسن بهرام‌نیا» استاندار ایلام امروز در نشست شورای اداری استان گقت: ۱۴ طرح و پروژه با اعتباری افزون بر ۵۷۵ میلیارد تومان در سفر رییس جمهور در حوزه‌های آموزشی، درمانی، تامین آب، گردشگری، صنایع تولیدی و پتروشیمی افتتاح و کلنگ‌زنی می شود.

وی تصفیه خانه ایوان، ایستگاه cgs سیروان، کتابخانه دانشگاه علوم پزشکی، افتتاح مرکز ناباروری، افتتاح مرکز اورژانس درمانی پایانه مرزی مهران، مجتمع آموزشی شهید داریوش رضایی‌نژاد را بخشی از طرح ها و پروژه‌های عنوان کرد که در سفر رییس جمهور به استان کلنگ‌زنی و افتتاح می‌‌شود.

نماینده عالی دولت در استان ایلام تاکید کرد: تصفیه خانه ایوان یکی از طرح‌های مهمی که در سفر رییس جمهور با اعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان افتتاح می شود که برای خود خود تصفیه‌خانه ۱۲۰ میلیارد تومان و  برای خط انتقال ۵۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به یاد و خاطره شهید هسته‌ای ( شهید داریوش رضایی نژاد) گفت: در سفر رییس جمهور مجتمع آموزشی شهید داریوش رضایی‌نژاد با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در این سفر کلنگ زنی می‌شود که ۵۰ میلیارد تومان توسط دولت و ۵۰ میلیارد تومان نیز توسط سازمان انرژی اتمی هزینه می‌شود.

استاندار ایلام با اشاره پروژه سامانه گرمسیری بعنوان یکی ابر پروژه ها و بعنوان یکی از طرح های مصوب دور اول سفر رییس جمهور به استان ، گفت: ۱۵۰ متر لوله‌گذاری تا افتتاح فاز نخست این ابرپروژه باقیمانده است‌ برای ابرپروژه‌ سامانه‌ گرمسیری ایلام که فاز نخست آن در آستانه‌ی افتتاح است بیش از ۲ هزار میلیارد تومان در دولت سیزدهم  هزینه شده است‌.

وی با اشاره به ابرپروژه‌ سامانه‌ گرمسیری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های دولت در استان ایلام، خاطرنشان کرد: برای این ابرپروژه که ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تاکنون حدود ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی افزود: برای تکمیل کل پروژه سامانه گرمسیری، حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان دیگر نیاز است که در صورت بهره‌برداری، ۱۸ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی آب‌رسانی می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در ابر پروژه‌ی سامانه‌ی گرمسیری در محدوده‌ی استان ایلام، افزود: از سومار تا سد کنجانچم ۹۰ کیلومتر و از سد کنجانچم تا دهلران ۱۵۰ کیلومتر لوله‌گذاری انجام می‌گیرد و در این پروژه ۱۷ کیلومتر تونل احداث و از لوله‌هایی به قطر به ۲.۴۰ متر(۲۴۰ سانتی‌متر) استفاده شده است.

استاندار ایلام با بیان این‌که سد کنجانچم با ظرفیت ۸۵ میلیون متر مکعب ظرفیت، هم اکنون ۷ میلیون متر مکعب ذخیره‌ی آب دارد، گفت: در  پروژه‌ی سامانه‌ی گرمسیری، ۵ کیلومتر کانال مشبک شده، ۷۰ هزار متر مکعب بتن و ۱۱۰ هزار تن میلگرد استفاده شده است.

وی اضافه کرد: علی‌رغم همه مشکلات و محدودیت ها، در این دولت این ابر‌پروژه در حال تکمیل شدن است که در سه حوزه کشاورزی، صنعت و شرب کاربرد دارد.

لینک کوتاه : https://tolouilam.ir/?p=3215

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0