تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
6

برق ۱۲ اداره پر مصرف فاقد رعایت الگوی مصرف قطع شد

  • کد خبر : 2665
  • ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۸:۱۴
برق ۱۲ اداره پر مصرف فاقد رعایت الگوی مصرف قطع شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام گفت:لیست ادارات و دستگاههای اجرایی پرمصرف فاقد رعایت الگوی مصرف در صورت تداوم عدم کاهش مصرف جهت اطلاع عموم اعلام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع ایلام؛ مد‌یرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام بر رعایت الگوهای مصرف برق در ادارات تاکید کرد و گفت: در راستای مصوبه هیات وزیران ادارات مکلف به کاهش ۳۰ درصدی مصرف در ساعات اداری و کاهش ۶۰ درصدی بار انتظار می رود اداراتی که دارای مولد اضطراری خودتامین هستند مولدهای خود را در مدار تولید برق قرار دهند.
دکتر ولی‌اله ناصری با اشاره به قطع برق۱۲ دستگاه اجرایی در روز شنبه ۱۱ تیرماه ۱۴۰۱، اظهار داشت: این دستگاه‌ها، ادارات‌ و شرکت‌ها به دلیل عدم رعایت الگوهای مصرف در محیط کار با قطع برق در جهت روشن نمودن مولدهای اضطراری و کاهش مصرف خود در پیک بار مواجه شده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام با تاکید بر اینکه طبق مصوبه هیئت محترم وزیران و کاهش ساعت کاری ادارات متاسفانه هنوز ۱۲۵ اداره و دستگاه اجرایی در استان ایلام این مصوبه را به طور کامل رعایت نکرده اند، علاوه بر این تنها ۳۰ درصد از این دستگاه‌های اجرایی مجهز به دیزل ژنراتور متناسب با نیاز مصرف و آماده بکار هستند.

وی با بیان اینکه ادارات باید از ساعت ۱۳ تمام سیستم‌های سرمایشی را خاموش کنند، تصریح کرد: ادارات باید مجهز به دیزل ژنراتور باشند تا در صورت قطع برق در انجام امور مردم اختلالی پیش نیاید.

دکتر ناصری خاطر نشان کرد: صرفه جویی در ادارات با تنظیم کردن سیستم سرمایشی روی دمای آسایش(۲۵ درجه)، کاهش مصرف برق با استفاده از روشنایی طبیعی و همچنین هوشمند کردن موتورخانه محقق می‌شود.

وی بر خودتامینی دستگاه‌ها و ادارات در مصرف برق و ارائه خدمت به مردم، تاکید کرد و گفت: در دور اول به اداراتی که مصرف بالا دارند، تذکر می‌دهیم و در صورت تکرار، مجبور به قطع برق آنان هستیم.

لینک کوتاه : https://tolouilam.ir/?p=2665

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0