تاریخ : چهارشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۳ 9 شوال 1445 Wednesday, 17 April , 2024
5

خدمات ۹۰ میلیارد ریالی کمیته امداد ایلام در زمینه بهداشت و درمان بیماران نیازمند استان

  • کد خبر : 2536
  • ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰
خدمات ۹۰ میلیارد ریالی کمیته امداد ایلام در زمینه بهداشت و درمان بیماران نیازمند استان
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به خدمات متنوع بهداشتی و درمانی این نهاد به نیازمندان گفت: در سال 1400 بیش از 90 میلیارد ریال صرف انجام خدمات درمانی و بهداشتی بیماران نیازمند استان در سرفصلهای گوناگون شده است.

به گزارش پایگاه خبری طلوع ایلام ؛ رضا طاهری مدیرکل کمیته امداد استان ایلام اظهار داشت: این میزان هزینه که توسط حوزه بهداشت و درمان کمیته امداد استان ایلام عمدتاً در مناطق محروم و حاشیه نشین درسال گذشته صورت گرفته در سرفصل های بیمه مکمل مددجویان، تهیه و تأمین تجهیزات مورد نیاز بیماران صعب العلاج، توسعه بیمه اجتماعی مددجویان، ارتقاء شاخصهای بهداشتی نیازمندان،کمک به رفع سوء تغذیه کودکان زیر۵ سال و تغذیه مادران باردار و شیرده انجام گرفته است.
وی گفت: درخصوص بیمه اجتماعی مددجویان تحت حمایت در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۴۳۸ خانوار تحت حمایت از مزایای بیمه تأمین اجتماعی و تعداد ۱۴۳ خانوار از مزایای مستمری بازنشستگی برخوردار و از گردونه حمایتی امداد خارج شدند که در این زمینه ۳۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال صرف انجام این خدمت شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان به انجام طرح غربالگری مددجویان درسال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز بیش از ۶ هزار مددجو در زمینه های بینایی سنجی، شنوایی سنجی و تجویز عینک مورد معاینه قرارگرفته و یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال با مشارکت خیرین سلامت و از طریق مشارکت و هم افزایی منابع هزینه این طرح شده است.
طاهری در ادامه به برنامه سوء تغذیه کودکان زیر ۵ سال و مادران باردار و شیرده که با همکاری مراکز بهداشتی و درمانی استان اجرا شده اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز تعداد ۱۲۰۸ نفر از این برنامه بهره مند شده و حدود ۱۵ میلیارد ریال نیز صرف انجام این برنامه و تهیه سبد غذایی برای این خانواده ها شده است.
وی ادامه داد: در خصوص بیمه مکمل مددجویان و خرید تجهیزات بیماران خاص و صعب العلاج نیز به بیش از ۱۲ هزار و ۲۸۰ نفر خدمت ارائه شده و ۳۲ میلیارد ریال نیز صرف انجام این خدمت شده اس

لینک کوتاه : https://tolouilam.ir/?p=2536

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0