تاریخ : یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ 17 ذو الحجة 1445 Sunday, 23 June , 2024
11
در نشست قرارگاه عملیاتی کرونا به ریاست استاندار؛

ضرب العجل دو هفته ای استاندار برای مهار کرونا

  • کد خبر : 878
  • ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۶
ضرب العجل دو هفته ای استاندار برای مهار کرونا
در نشست قرارگاه عملیاتی کرونا به ریاست استاندار ،اعمال محدودیت های جدید و الزاماتی که باید عملیاتی گردند مطرح گردید و از سوی استاندار به مسئولان استان برای مهار کرونا دو هفته فرصت داده شد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع ایلام؛ استاندار ایلام در نشست قرارگاه عملیاتی کرونا عنوان کرد: حضور همه فرمانداران، مدیران کل، بخشداران و مسئولین حراست ادارات در محل کار در روزهای تعطیل الزامی است، مسئولیت مدیریت کرونا در هر اداره بر عهده مدیر آن مجموعه است.
وی گفت :معاون سیاسی استاندار و رئیس قرارگاه کرونا نسبت به فراهم نمودن زمینه اجرای مانور مشترک در همه شهرها و مناطق گردشگری با هدف اعلام خطر، آژیر قرمز ، رعایت دستورالعمل ها، محدودیت تردد ها را فراهم و با تشکیل جلسه هماهنگی بررسی های لازم و اقدامات مورد نیاز را به انجام برسانند.
اجرای مانور با شعار “خواهر، برادر؛ ماسکت را بزن، فاصله اجتماعی را رعایت کن” انجام گیرد همه دستگاه های متولی در اجرای مانور باید وظایف ذاتی خود را به انجام برسانند.
استاندار بیان داشت :معاون هماهنگی امور عمرانی با همراهی منابع طبیعی، محیط زیست، حمل و نقل جاده ای، هلال احمر و دیگر دستگاهها نسبت به مسدود سازی ورودی مناطق گردشگری و تفرجگاههای استان اقدام نمایند و با حضور در مناطق گردشگری و به صدا درآوردن آژیر خطر اقدامات پیشگیرانه را به وجود آورند.
وی افزود :معاون هماهنگی امور اقتصادی نسبت به تعطیلی بازار و گروههای شغلی ۲، ۳ و ۴ و پلمپ واحدهای متخلف با همکاری دستگاه قضا، نیروی انتظامیو سایر ارگانهای مرتبط اقدام لازم را ّعمل آورند. هرکس که سلامت مردم را به خطر بیاندازد متخلف است و باید با وی برخورد شود.
استاندار تاکید کرد :کلیه واحدهای متخلفی که در بازار، سلامت عمومی مردم را به خطر می اندازند برخورد قانونی و پلمپ می شوند.
وی اضافه کرد :تجمع در مطب های پزشکان و ورودی بیمارستانها ممنوع است باید علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی این موضوع را مدیریت نمایند تا چرخه بیماری فراگیر و گسترده تر نشود.
نوذری گفت:همکاران دستگاه قضا در کنترل و اجرای محدودیت ها همراهی لازم را داشته باشند با کسانی که اقدام به برگزاری مراسمات، تجمعات، ورود غیر قانونی به آرامستان ها و تفرجگاهها می نمایند و هر مدیری که در حوزه مسیولیتش در قبال کرونا کم کاری می کند برخورد نماید.
وی تاکید کرد :ورود ماشین ها و پارک در هسته مرکزی شهر ممنوع است، فرماندار مرکز استانبا همکاری دستگاههای مرتبط اقدامات لازم را به عمل آورند و
کلیه کسانی که با تردد در داخل شهر و محورهای مواصلاتی محدودیتهای کرونایی را نقض می کنند ابتدا پیام تذکر و اخطار ارسال و سپس متناسب با شرایط شهرستانها جریمه می شوند.
استاندار در ادامه اظهار داشت: باتوجه به شرایط موجود و عادی انگاری مردم و عدم توجه به پروتکل ها به خصوص در جوانان باید با فرهنگ سازی و تولید محتوا، خطرات بیماری برای مردم تبیین و با اطلاع رسانی دقیق زمینه رعایت پروتکل ها توسط خود مردم فراهم آید ؛ باید باتولید ایده، کار و فکر جدید میزان آگاهی مردم را ازخطر کرونا افزایش دهیم.
وی ادامه داد:از رسانه‌ها می‌خواهیم اگر مدیری را در حالت تفرج در مناطق تفریحی دیدند عکس وی را منتشر تا زمینه تذکر، توبیخ و درج در پرونده وی فراهم آید.
نوذری در پایان گفت:وضعیت استان حاد و آمار بستری ها در حال افزایش است، باید همه تلاش کنیم تا دستورالعمل ها رعایت گردند، اگر این شرایط کنترل نشود وارد بحران می شویم.

لینک کوتاه : https://tolouilam.ir/?p=878

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0