تاریخ : جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳ 17 ذو القعدة 1445 Friday, 24 May , 2024
3
استاندار ایلام در نشست کمیته استانی تبصره ۱۸ و مرکز خدمات سرمایه گذاری استان:

فرصت جذب تسهیلات تبصره ۱۸ تا پایان دیماه

  • کد خبر : 2853
  • ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹
فرصت جذب تسهیلات تبصره ۱۸ تا پایان دیماه
اسناندار ایلام گفت: بانک ها در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ تسهیل گری کنند.


به گزارش پایگاه خبری طلوع ایلام، دکتر حسن بهرام نیا روز یکشنبه ۱۵ آبان در نشست مشترک کمیته استانی تبصره ۱۸ و مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با تاکید بر تعامل بانک ها و  دستگاه های اجرایی استان با سرمایه گذاران، افزود: جلسات تسهیلات تبصره ۱۸ با  اشتغال و تولید ارتباط دارد و ارتقا اقتصاد استان را بهمراه دارد و جزو جلسات بسیار مهمی است که حتما همه اعضا باید در این جلسات حضوری فعال داشته باشند.

وی در ادامه گفت: بیش از ۹۷ درصد تسهیلات تبصره ۱۸  استان جذب شده است که با توجه به اینکه  اعتبارات تسهیلات تبصره ۱۸ شناور است باید شاهد تحقق ۱۲۰ درصدی تسهیلات باشیم.

استاندار ایلام در ادامه خواستار تسهیل گیری بانک ها  در پرداخت تسهیلات به متقاضیان شد و گفت:  دستگاه های اجرایی و بانک ها زمینه را برای سرمایه گذاران مهیا کنند و همواره حامی و یاریگر آنان باشند.

نماینده عالی دولت در استان ایلام ادامه داد: اشتغال جوانان، بهبود وضعیت اقتصادی و  معیشت مردم در حال حاضر بسیار مهم است که باید دستگاه های اجرایی و بانک ها در این راستا اهتمام داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه میزان دیدارهای مردمی استاندار با مردم افزایش می یابد، گفت:  همه مدیران دستگاه های اجرایی یک روز در هفته با مردم دیدار عمومی داشته باشد.

استاندار ایلام ادامه داد:  سه شنبه هفته جاری با مردم ملاقات خواهیم داشت و این دیدار اقناعی و فرصتی بسیار خوبی برای شنیدن مشکلات مردم و رفع این مشکلات است.

وی اضافه کرد: ملاقات های مردمی باید اقناعی باشد نه رفع تکلیفی ، چراکه اگر ملاقات ها تنها رفع تکلیف باشد رضایتمندی مردم را به دنبال نخواهد داشت.

استاندار ایلام با بیان اینکه بانک ها باید درخواست های تسهیلات جوانان را اجابت کنند، گفت: یکی از گلایه های مردم، عدم توجه به درخواست آنان برای دریافت تسهیلات از بانک ها است.

وی ادامه داد: دستورالعمل جدید تبصره ۱۶، راهگشا و رافع مشکلات جوانان متقاضی کار است و و مبلغ تسهیلات تبصره ۱۶ در مقایسه با سالهای قبل افزایش یافته است که باید  دستگاه های کمیته امداد، بهزیستی و و ستاد اجرایی فرمان امام ( ره ) از این فرصت بخوبی استفاده کنند.

دکتر بهرام نیا با انتقاد از عملکرد مدیریت برخی بانک های استان، افزود: دستورالعمل های  بانک مرکزی، مرجع اصلی برای فعالیت بانک ها است که نباید بانک ها خارج از آن دستورالعمل ها عمل کنند و باید از جزیره ای عمل کردن نیز اجتناب کنند.

وی در ادامه گفت: قبل از  بهره برداری طرح ها، هیچ بانکی حق تقسط تسهیلات را ندارد و تا طرح به بهره برداری نرسد بانک ها حق تقسط تسهیلات را ندارد.

وی افزود: دستگاه های اجرایی استان از طریق روابط عمومی دستگاه و رسانه ها متقاضیان طرح ها را آگاه کنند که بعضاً شاهد هستیم  برخی ادارات در این زمینه ها کم کاری می کنند.

استاندار ایلام در ادامه یکی از خله،های استان را نبود صنایع تکمیلی برای برخی از محصولات استان ذکر کرد و گفت: راه اندازی صنایع تکمیلی استان باید در دستور کار قرار گیرد.

لینک کوتاه : https://tolouilam.ir/?p=2853

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0