تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
5
استاندار ایلام:

مبارزه با مواد مخدر نیازمند تدوین برنامه راهبردی، ارائه راهکارهای عملیاتی و بهره گیری از خرد جمعی است

  • کد خبر : 2370
  • ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۲
مبارزه با مواد مخدر نیازمند تدوین برنامه راهبردی، ارائه راهکارهای عملیاتی و بهره گیری از خرد جمعی است
استاندار ایلام گفت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند تدوین برنامه راهبردی، ارائه راهکارهای عملیاتی و بهره گیری از خرد جمعی است

به گزارش پایگاه خبری طلوع ایلام؛ «حسن بهرام نیا» در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: نباید جلسات مبارزه با مواد مخدر صرفاً محلی برای ارائه گزارش تبدیل شود، بلکه باید ضمن وقت شناسی و مطالبه گری به محلی برای ارائه راهکارها، پیشنهادات و اعلام کارهای عملیاتی انجام شده باشد.

وی با تاکید بر حمایت های مادی و معنوی از خانواده های معتادین، ایجاد انگیزه برای ترک و فراهم نمودن امکان بازگشت آنان به آغوش خانواده، ابراز داشت: نجات یک معتاد نجات جان یک جامعه است، لذا ضرورت دارد دستگاه‌ها با برنامه ریزی، اقدامات موثر و اختصاص اعتبار بستر کار را برای رهایی فرد از دام اعتیاد فراهم و با اقدامات انگیزشی و حمایتی موجبات بازگشت وی به آغوش خانواده و جامعه را فراهم سازند.

استاندار ایلام با بیان اینکه همه ما باید به وظایف خود در این حوزه عمل کنیم خواستار تقویت مراکز ترک اعتیاد و ایجاد يک مرکز واحد برای ترک اعتیاد در استان شد.

وی با بیان اینکه در بحث تشخیص و آسیب شناسی بخوبی عمل شده ولی پیچیدن نسخه درمانی نیازمند خرد جمعی است، از اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر استان خواست با برنامه محوری و کار عملیاتی الزامات و شیوه نامه های این شورا را اجرایی نمایند، چرا که اعتبارات این حوزه بر اساس برنامه ها و رویکردهای عملیاتی توزیع می گردد.

دکتر بهرام نیا با تاکید بر برنامه محوری، رویکرد حمایتی و ارائه راهکارها در مدیریت آسیب‌ها، گفت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند تدوین برنامه  راهبردی در زمانبندی مشخص و شناخت آسیب ها به منطور رفع مشکل و پیچیدن نسخه درمانی است، بطوریکه منجر به ریشه کنی معظل اعتیاد از تن جامعه گردد..

لینک کوتاه : https://tolouilam.ir/?p=2370

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0