تاریخ : یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ 17 ذو الحجة 1445 Sunday, 23 June , 2024
7
مدیر عامل پتروشیمی ایلام خبر‌داد:

‍ در شرایط تحریم کارنامه درخشانی ثبت شد

 • کد خبر : 2327
 • ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۶
‍ در شرایط تحریم کارنامه درخشانی ثبت شد
حسن نجفی‌سمنانی در نشست با دکتر سارا فلاحی؛ نماینده استان در مجلس گفت:ثبت رکورد و شاخص تولید در پتروشیمی ایلام بیانگر عملکرد خوب و کارنامه درخشان این شرکت است.


به گزارش پایگاه خبری طلوع ایلام؛مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام به راه‌اندازی پالایشگاه گاز ایلام در سال ۸۶ با هدف تامین گاز کشور و خوراک پتروشیمی ایلام اشاره داشت و افزود:۲۵۰ میلیون دلار در تنگ بیجار، ۴۵۰ میلیون دلار در پالایش گاز ، یک میلیارد دلار در واحد HD و فاز اول پتروشیمی و ۸۶۶ میلیون دلار در فاز دوم پتروشیمی ایلام سرمایه‌گذاری شده است.
حسن نجفی‌سمنانی راه‌انداری بزرگ‌ترین الفین غرب کشور در ایلام پس از ۱۷ سال بدون حضور صاحبان تکنولوژی و سازندگان را حاصل اعتماد به نخبگان و متخصصان صنعت پتروشیمی در جهت خنثی نمودن تحریم‌های ظالمانه عنوان کرد و افزود:با افتخار می‌توان ادعا کرد نیروی انسانی ماهر و کارامد در پتروشیمی ایلام قابلیت و پتانسیل اداره صنایع بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی در کشور را دارا هستند.
وی به مشکلات پیش از راه‌اندازی الفین اشاره کرد و اظهار داشت:پروژه‌ای که باید در چهار سال بهره‌برداری میشد هزینه و بدهی مالی فراوانی را بر پتروشیمی و سرمایه‌گذار‌ تحمیل کرد.
وی با بیان اینکه‌ خوراک مورد نیاز از پالایش گاز ایلام با ۶۰ درصد ظرفیت تامین می‌شود ،ادامه داد:در صورت دریافت خوراک با ظرفیت ۱۰۰ درصد، تولید ثروت در الفین به عدد ۵۰۰ میلیون دلار در سال خواهد رسید.
مهندس نجفی‌سمنانی اصلی‌ترین مسئله پیش روی مجتمع را کمبود خوراک عنوان کرد و یاداور شد:پتروشیمی ایلام به ۹۲۳ هزار تن در سال خوراک نیاز دارد تا ۴۵۸ هزار تن اتیلن تولید کند.
وی افز‌ود:اتیلن، پروپیلن، بنزین پیرولیز و نفت کوره مهم‌ترین محصولات تولید شده در واحد الفین هستند.
مدیرعامل پتروشیمی ایلام با تقدیر از تعامل سازنده ،دلسوزانه و‌ نگاه حمایتی مجمع نمایندگان استان ادامه داد:پتروشیمی ایلام طرح انتقال خوراک از NGL 3100 دهلران به طول ۲۵۰ کیلومتر به عنوان طرح پیشنهادی ارائه کرده است.
وی افزود:با اجرای این طرح در ساعت ۱۳۰ تن خوراک در اختیار پتروشیمی ایلام قرار می‌گیرد و خوراک مورد نیاز مجتمع را با ظرفیت کامل تامین می‌کند.
حسن نجفی‌سمنانی به ثبت رکورد ۱۰۰ هزار تن اتیلن در واحد الفین پتروشیمی ایلام اشاره کرد و افزود: شاخص تولید و اشتغال پایدار با وجود تحریم‌ها و بدعهدی‌ها بیانگر عملکرد موفق پتروشیمی ایلام است.
وی نگاه علی‌اکبر بسطامی، بهزاد علیزده و خانم فلاحی نمایندگان استان در مجلس و وزیر نفت به پتروشیمی ایلام را مثبت و ارزنده توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد: با هدف‌گذاری و راه‌اندازی صنایع تکمیلی و پایین‌دست پتروشیمی از خام‌فروشی در کشور پرهیز شود.

                
لینک کوتاه : https://tolouilam.ir/?p=2327

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0