تاریخ : یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ 17 ذو الحجة 1445 Sunday, 23 June , 2024
263
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام:

دریافت ۲۰ برابری پاداش صرفه جویی در مصرف برق 

  • کد خبر : 3161
  • ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۱
دریافت ۲۰ برابری پاداش صرفه جویی در مصرف برق 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام گفت: با توجه به پیش بینی ها از خرداد ماه نسبت به میانگین بلندمدت با افزایش دما مواجه هستیم به طوری که حدوداً یک درجه به نسبت سال گذشته هوای گرم تری را تجربه خواهیم کرد و این شرایط می تواند تا حدودی ناترازی تولید و مصرف را تغییر دهد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع ایلام؛مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام با اشاره به این که کلیه مشترکین خانگی استان می توانند با انجام روش های صرفه جویی تا ۲۰ برابر مبلغ قبض پاداش دریافت کنند گفت: با توجه به پیش بینی ها از خرداد ماه نسبت به میانگین بلندمدت با افزایش دما مواجه هستیم به طوری که حدوداً یک درجه به نسبت سال گذشته هوای گرم تری را تجربه خواهیم کرد و این شرایط می تواند تا حدودی ناترازی تولید و مصرف را تغییر دهد. 

ناصری افزود: ناترازی تولید و مصرف در ماه های عادی وجود ندارد و تنها در ماه های گرم سال و ایام اوج مصرف است که به واسطه مصرف وسایل برودتی و سرمایشی، میزان مصرف برق کشور و به طبع آن برق استان افزایش یافته، که به این منظور و در راستای کنترل پیک بار مجموعه شرکت توانیر طرح پاداش مشترکین خانگی را مطرح و با توجه به آن کلیه مشترکین خانگی می توانند به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف نسبت به دوره مشابه تا مبلغ ۲۰۰۰۰ ریال پاداش دریافت کنند.

وی اضافه کرد: این طرح برای مشترکینی که در وضعیت پرمصرف نیستند اما الگوی شرکت توانیر را نیز رعایت نمی کنند هم شامل می شوند. 

ناصری تصریح کرد: به عنوان مثال برای مناطق گرمسیر استان که در ایام گرم سال الگو ۳۰۰ کیلووات ساعت است، مشترکین در صورتی که مصرف را ۱۰۰ کیلووات ساعت مدیریت نموده و کاهش داشته باشند می توانند مبلغ یک میلیون و پانصدهزار ریال پاداش ماهیانه دریافت کنند. 

وی با بیان اینکه ما معتقدیم کماکان برای مشترکین خوش مصرف هم ظرفیت صرفه جویی وجود دارد و چنانچه مشترکین در سال گذشته در وضعیت خوش مصرف و کم مصرف بوده باشند به مراتب ضریب پاداش بیشتری از دیگر مشترکین دریافت می کنند گفت: نصب سایبان بر روی کولر، استفاده از نور طبیعی به جای نور لامپ در روز، استفاده از دمای آسایش در فصل گرما که همان ۲۴ درجه است و عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات اوج بار از جمله راه کارهای دستیابی به صرفه جویی و دریافت پاداش موردالاشاره می باشد

لینک کوتاه : https://tolouilam.ir/?p=3161

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0