تاریخ : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 12 ذو القعدة 1445 Sunday, 19 May , 2024
8
در آیین امضای تفاهم نامه بین کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان شد:

۸۰۰ مددجوی ایلامی دارای بیماری خاص نیازمند کمک خیرین سلامت هستند/ فقر و کمبود درآمد باعث به خطر افتادن سلامت مردم شده است

  • کد خبر : 1872
  • ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۵
۸۰۰ مددجوی ایلامی دارای بیماری خاص نیازمند کمک خیرین سلامت هستند/ فقر و کمبود درآمد باعث به خطر افتادن سلامت مردم شده است
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی«ره» استان ایلام گفت: هم اکنون بیش از 800 مددجوی این نهاد که دارای بیماری خاص و صعب العلاج هستند برای پیگیری امورات درمانی خود نیازمند کمک و مشارکت افراد خیر و نیکوکار هستند.

به گزارش پایگاه خبری طلوع ایلام، قنبر موسی نژاد در آیین امضاء تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد:مشکلات اقتصادی چند سال اخیر و نیز بیماری کرونا باعث شده است که این بیماران و نیز دیگر مددجویان در تأمین هزینه های درمانی و سلامت خود ناتوان و نیازمند کمک افراد و یا دستگاههای دیگر باشند.
مدیرکل کمیته امداد ایلام ادامه داد: از آنجایی که امکانات کمیته امداد متناسب با نیازهای درمانی سنگین جامعه مددجویی نیست و از لحاظ دیگر بر اساس مصوبه مجلس حوزه بیمه و درمان قشر مددجو به بیمه سلامت واگذار شده است بنا براین مشارکت افراد خیر و نیکوکار جامعه در کمک به این بیماران نیازمند ، بسیار ضروری است.
دکتر کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام نیز در این نشست گفت: بیماری کرونا و شرایط سخت ناشی از آن زندگی مردم را با خطر مواجه کرده است و سلامت مردم به شدت در حال تهدید است.
وی با عنوان اینکه کرونا درآمد مردم را به شدت کاهش داده است افزود: نبود درآمد مناسب و فقر ناشی از آن یکی از عوامل به خطر افتادن سلامت مردم است که در این زمینه قشر نیازمند آسیب پذیرتر از دیگر اقشار جامعه هستند.
در ادامه این نشست تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی استان با محوریت هم افزایی در خصوص ارائه خدمات به بیماران خاص و نیازمند و مشارکت خیرین سلامت در کمک به بیماران نیازمند استان بین مدیرکل کمیته امداد استان ایلام و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان امضاء شد.

لینک کوتاه : https://tolouilam.ir/?p=1872

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0